Zazimovač roztok 1l | Zazimování bazénu |Flobal s.r.o

Zazimovač roztok 1l

Naše cena s DPH: 197,65 Kč

Celková cena s DPH: 197,65 Kč
  • Katalogové číslo: BCH634016
  • Záruka (měsíců): 24
  • Termín expedice (dny): 3
  • Hmotnost: 1 kg

Zazimovač slouží pro zazimování bazénu v průběhu zimní odstávky bazénu. Zazimovač by měl být aplikován při teplotách bazénové vody pod 15 °C.
Slouží pro udržení vysoké kvality bazénové vody i v zimním období. Zazimovač je přípravek z řady bazénové chemie, optimalizovaný pro dlouhodobou údržbu bazénové vody.
Dávkování zazimovače se volí v intervalu od 200 ml do 500 ml na 10.000l  bazénové vody dle „tvrdosti“ vody.
Dávkování:
Na 10.000 litrů bazénové vody se dávkuje od 200 ml do 500 ml Zazimovače dle tvrdosti bazénové vody.

Zazimování bazénu se týká všech provozovatelů domácích bazénů, kteří nechtějí každoročně úplně vypouštět před příchodem zimy vodu z bazénu a na příští bazénovou sezónu opětovně bazén napouštět, což je nejenom málo ekonomické, ale jedná se také o nešetrný přístup k životnímu prostředí, který vede k vysokým spotřebám vody. Zazimování bazénu pomocí Zazimovače je poměrně snadné a jednoduché. Pro přehlednost jsme pro Vás připravili stručný návod, strukturovaný do jednotlivých bodů, které Vás provedou celým procesem zazimování bazénu včetně aplikace přípravku Zazimovač
Postup pro zazimování bazénu pomocí přípravků Zazimovač.

    Kontrola bazénu - Před vlastním zazimováním bazénu je nejprve nutné prohlédnout bazénové stěny a dno a ujistit se, že se na nich netvoří biofilmy či inkrusty a že voda neobsahuje viditelné plovoucí nečistoty či není zhoršena její průhlednost nebo zákal díky výskytu nežádoucích řas. Pokud už dojde k výskytu řas nebo se nečistoty objevily a jsou postřehnutelné, aplikujte osvědčené přípravky bazénové chemie k jejich odstranění, jak jste byli v průběhu koupací sezóny zvyklí a následně nechte po dobu několika hodin v provozu bazénovou filtraci, dokud nedojde k viditelnému projasnění vody a zlepšení průhlednosti.
    Kontrola základních parametrů - hodnoty pH a obsahu aktivního chloru - Možná se to zdá na první pohled nelogické, ale i když už nastal konec koupací sezóny, zkontrolujte pomocí testeru dva hlavní ukazatele kvality bazénové vody – hodnotu pH (optimální rozmezí hodnoty pH je 6,8 až 7,5) a koncentraci aktivního chloru (měla by se pohybovat nad hodnotou 1 mg/l), případně kyslíku. Dále je nutné pro správné zazimování bazénu zkontrolovat teplotu bazénové vody, která by pro správné zazimování bazénu neměla rozhodně překročit 15 °C. Optimální teplota vody pro zazimování bazénu je 10 °C.
    Snížení hladiny - Pokud jsou všechny výše uvedené podmínky splněny, pokračujte snížením hladiny bazénové vody v bazénu tak, aby dosahovala pod skimmer či trysky. Vyjměte plovák a případně další bazénové příslušenství, dosud trvale umístěné v bazénu (schůdky, teploměry, plováky mobilní protiproudy a další).
    Zazimování bazénu a aplikace přípravku Zazimovač nebo Zazimovač GoldNyní je čas na  vlastní aplikaci přípravku pro zazimování bazénu, který v naší nabídce najdete pod názvem Zazimovač nebo Zazimovač Gold. Díky vysoké účinnosti obou typů Zazimovačů eliminujete zhoršení kvality bazénové vody, které by jinak nastalo v průběhu zimního období. Podle návodu výrobce aplikujte Zazimovač do bazénové vody. Přípravek je vhodné před použitím pro zazimování bazénu naředit v poměru cca 1 : 5 až 1:10 vodou a pak rovnoměrně rozlit podél stěn bazénu (větším ředěním přípravku se chyby nedopustíte).
    Rozmíchání přípravku - Tento bod není nezbytný pro zazimování bazénu, pouze jej doporučujeme: Vzhledem k tomu, že už bazén v tuto chvíli není připojen k bazénové filtraci, je nutné přípravek Zazimovač po aplikaci do bazénu rozmíchat ručně, aby došlo k proniknutí účinných látek Zazimovače do celého objemu bazénové vody. Použijte nádobu, kterou jste aplikovali Zazimovač, naberte opakovaně bazénovou vodu a rozlijte ji zpět na hladinu bazénu, aby došlo k základnímu promíchání přípravku pro zazimování bazénu.
    Zabezpečení hladiny - Jako předposlední/poslední bod proveďte zabezpečení hladiny z důvodu eliminace tlaku, vyvíjeného ledem, na stěny bazénu. Na hladinu rozmístěte speciální deformační bloky nebo alespoň PET lahve, částečně naplněné vodou, které při nízkých teplotách ochrání bazénové stěny před mrazovým poškozením.
    Zakrytí bazénu - V posledním kroku, který se týká venkovních zahradních bazénů, přikryjte bazén ochrannou krycí plachtou a dobře ji upevněte, aby nedošlo k jejímu poškození a uvolnění ve větru nebo dešti.

A máte hotovo. S klidným svědomím, že jste aplikací zazimovače a dalším ošetřením bazénu udělali pro svůj bazén a bazénovou vodu to nejlepší, co jste udělat mohli. Nyní se již můžete těšit na novou koupací sezónu a krásné chvíle, strávené u Vašeho bazénu.